• ۱۵ آذر ۹۶
    • 0
    جراحی زیبایی برای درمان سرطان

    جراحی زیبایی برای درمان سرطان

    سرطان پستان امروزه یک بیماری قابل درمان است. پس از تکمیل درمان، بیماران سالهای سال زندگی طبیعی دارند وی عوارض درمان، از جمله عوارض جراحی میتواند بیماران را رنج دهد. این امر موجب شده جراحان از ابتدای تشخیص بیماری، به فکر مشکلات پس از درمان بیماران باشند. سال ها پیش درمان جراحی سرطان پستان فقط

    ادامه مطلب ←

علت درد پستان چیست؟ درد پستان ممکن است به علت مشکلات قفسه سینه باشد و در پستان حس شود اما به طور خاص منظور از درد پستان دردی است که معمولا در روزهای آخر عادت ماهیانه بروز می یابد و معمولا پس از شروع عادت ماهیانه به تدریج برطرف میگردد. علت این درد واکنش بافت پستانی به هورمون های ترشح شده از تخمدان ها است.
آیا درد پستان نشانه سرطان است؟ خیر. درواقع سرطان پستان با درد همراه نیست مگر در موارد بسیار نادر. درمقابل درد پستان درخانم های سالم بسیار شایع است.
آیا درد پستان خطر سرطان پستان را بیشتر میکند؟ خیر، درواقع درد و سرطان پستان ارتباطی با هم ندارند.
چه پوششی برای بهبود درد پستان مناسب تر است؟ استفاده از سوتین های ورزشی که حالت ساپورت دارند بهترین پوشش برای خانمهایی که از درد پستان رنج میبرند میباشد. توصیه میشود از این پوشش در تمام ساعت های شبانه روز استفاده شود. در پستان های بزرگ و افتاده استفاده از سوتین های دارای بخش فلزی در زیر آن توصیه میشود.
چه رژیم غذایی میتواند به درد پستان کمک کند؟ رژیم کم چربی توصیه میشود. قطع مصرف ترکیبات کافئینی مثل چای و قهوه همچنین شکلات و نوشابه توصیه میشود.
درمان درد پستان چیست؟ در مرحله اول رعایت پوشش مناسبت وتصحیح رژیم غذایی به مدت یکماه کافی است. در صورت عدم بهبود مصرف دارو لازم میگردد. اولین دارویی که برای درد پستان استفاده میگردد ویتامین E است که ۴۰۰ واحد در روز به مدت یک ماه تجویز میگردد. داروهای دیگری که در این زمینه مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از Evening primrose oil, Danazol, Tamoxifen و ترکیبات دیگری که همه این موارد حتما باید تحت نظر پزشک مصرف شوند.
چه وقتی باید به پزشک مراجعه کرد؟ در تمام موارد لازم است به پزشک مراجعه شود ولی پس از اطمینان از این که مشکل دیگری وجود ندارد معمولا مراجعات مکرر ضرورت نخواهد داشت.