slide003

  • ۱۵ آذر ۹۶
  • 0
  جراحی زیبایی برای درمان سرطان

  جراحی زیبایی برای درمان سرطان

  سرطان پستان امروزه یک بیماری قابل درمان است. پس از تکمیل درمان، بیماران سالهای سال زندگی طبیعی دارند وی عوارض درمان، از جمله عوارض جراحی میتواند بیماران را رنج دهد. این امر موجب شده جراحان از ابتدای تشخیص بیماری، به فکر مشکلات پس از درمان بیماران باشند. سال ها پیش درمان جراحی سرطان پستان فقط

  ادامه مطلب ←

غربالگری چیست؟
غربالگری شامل انجام بررسی هایی میشود که براساس آنها بتوان افرادی که احتمالا بیمار هستند را از افراد سالم جدا کرد. نتیجه غربالگری برای افراد شرکت کننده در آن اطمینان از سلامت خودشان خواهد بود. افرادی که طی برنامه غربالگری مشکوک تلقی میشوند تحت بررسی های بیشتر قرار میگیرند که در نهایت یا سلامتشان تایید میگردد ویا بیماری آنها زودتر شناخته میشود.
چه افرادی باید در غربالگری شرکت کنند؟
همه افراد سالم جامعه لازم است در برنامه های غربالگری شرکت کنند. در مورد سرطان پستان برنامه واقعی غربالگری برای خانمهای بالای سن ۴۰ سال میباشد. اما توصیه هایی برای خانم های ۲۵ تا ۴۰ سال هم وجود دارد.
آیا خانمهایی که سابقه سرطان پستان در فامیل ندارند هم لازم است در این برنامه ها شرکت کنند؟
بله لازم است چرا که ۷۰ درصد بیمارانی که دچار سرطان پستان میشوند سابقه فامیلی ندارند. البته برای خانم هایی که سابقه سرطان پستان در فامیل داشته باشند ضرورت بیشتری دارد.
غربالگری سرطان پستان شامل چه بررسی هایی می گردد؟
معاینه توسط خود فرد – معاینه توسط پزشک – ماموگرافی
معاینه توسط خود فرد چیست؟
البته امروزه از عبارت “معاینه توسط خود فرد” استفاده نمیشود و به جای آن از “آگاهی از وضعیت پستان ها” استفاده میشود. معاینه توسط خود فرد بهتر است به طور ماهیانه انجام شود و در پایان قاعدگی. این معاینه در دو وضعیت ایستاده (یا نشسته) و خوابیده انجام میشود و نمای ظاهری پستان ها هم باید مورد توجه قرار بگیرد. هرگونه تغییر جدید در وضعیت پستان ها نیاز به مراجعه به پزشک خواهد داشت.
معاینه توسط پزشک در چه موارد ضرورت دارد؟
برای خانم های ۲۵ تا ۴۰ ساله هر یک تا سه سال کافی است اما برای سنین بالای ۴۰ سال معاینه سالیانه توصیه میگردد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد ماموگرافی به عنوان مربوطه مراجعه فرمایید.